Obecność w Polsce

Warszawa

Od 11 stycznia 2021 roku biuro polskiego oddziału firmy Ørsted znajduje się w kompleksie Varso przy ulicy Chmielnej 73. To wyjątkowe miejsce na biznesowej mapie Warszawy. Prestiżowa lokalizacja, liczne udogodnienia, a także doskonałe połączenia komunikacyjne tworzą świetną przestrzeń do pracy.


Varso znajduje się w samym centrum Warszawy tuż przy Dworcu Centralnym. Pracownicy mają do dyspozycji zróżnicowane środki transportu (autobus, metro, tramwaj). Miłośnicy rowerów mogą korzystać z ponad 144 miejsc parkingowych dla jednośladów dostępnych na terenie Varso, a także miejskiej infrastruktury rowerowej w pobliżu budynku. Podziemne przejście łączące Varso z Dworcem Centralnym umożliwia szybkie dotarcie na peron dworca bez konieczności wychodzenia na ulicę. Podróż na Lotnisko Chopina zajmuje zaledwie 20-30 minut.
 

Źródło: HB Reavis

Czy wiesz, że? 

  • Nasze pierwsze działania w Polsce rozpoczęliśmy już w latach 90., kiedy DONG Energy analizował potencjał polskiego rynku ciepłowniczego (Thermal Power). 
  • Każdego miesiąca zespół kontrolerów w Polsce sprawdza transakcje dokonywane przez około 200 podmiotów. 
  • Polski zespół stworzył narzędzie o nazwie NOMAS, które pomaga naszym traderom podejmować właściwe decyzje, a jego wdrożenie pozwoliło nam zaoszczędzić miliony duńskich koron!
  • Nasz zespół przetargowy w Warszawie pomaga pionowi Offshore zbudować zintegrowane narzędzie, które pozwoli na przygotowanie ofert dla nowych morskich farm wiatrowych zaledwie w ciągu kilku godzin.

 

Pracownicy warszawskiego biura działają w dwóch obszarach:

  • Finanse i Kontroling
  • IT i usługi cyfrowe


Skandynawska kultura pracy definiuje nasz sposób pracy i komunikacji. Kładziemy duży nacisk na elastyczność, równowagę między życiem zawodowym a prywatnym oraz kulturę otwartości,  wspierającą współpracę i umożliwiającą każdemu pracownikowi rozwój. Dbamy również o dobre samopoczucie członków naszego zespołu, zapewniając dostęp do zaplecza fitness, wyposażając nasze biuro w ergonomiczne biurka i krzesła, a także gwarantując dostęp do zdrowego jedzenia i  świeżych owoców w naszym biurze. 

 
emplyees chatting

Projekty w Polsce


Scaled Microservices and Advanced Integration
Od przetargu, przez budowę, aż po eksploatację, morskie farmy wiatrowe Ørsted bazują na najbardziej zaawansowanej infrastrukturze informatycznej i komunikacyjnej opartej na chmurze, dostarczanej przez naszych ekspertów z Polski.

Markets & Risk Agile Release Train
Handel energią to dla nas jeden z najważniejszych sposobów ograniczania ryzyka finansowego. Aplikacje, z których korzystają nasi handlowcy, są obsługiwane i rozwijane w Polsce, wraz z coraz bardziej zautomatyzowanymi narzędziami do handlu cyfrowego.

Circuit Agile Release Train
Nasi specjaliści w Polsce wspierają zaawansowane systemy cyfrowe, których używamy, aby proces składania ofert w przetargach na nowe farmy wiatrowe – a następnie ich budowa i eksploatacja – był jak najbardziej efektywny.

Ørsted Business Services Agile Release Train
Najważniejsze procesy finansowe w całej firmie, takie jak fakturowanie, księgowość, rozliczanie kosztów i rozliczanie umów, są zautomatyzowane przy użyciu systemów opracowanych i obsługiwanych w Polsce.