Agata Staniewska - Bolesta na czele Offshore Ørsted Polska 

Agata Staniewska - Bolesta została dyrektorką zarządzającą Offshore w Ørsted Polska. Stanowisko objęła 1 sierpnia, po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Nowe obowiązki połączy z dotychczasową funkcją członka zarządu Ørsted Polska OF Services - polskiej spółki zajmującej się rozwojem polskiego rynku, należącej do duńskiego Orsted, globalnego lidera w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej i najbardziej zrównoważonej firmy energetycznej na świecie.

Agata Staniewska-Bolesta dyrektor zarzządzająca Offshore Ørsted Polska
Agata Staniewska-Bolesta dyrektor zarzządzająca Offshore Ørsted Polska

- Polski rynek offshore szybko dojrzewa i staje się coraz bardziej konkurencyjny. Dla Ørsted jest on jednym z kluczowych rynków w Europie. Dlatego wracając do znacząco powiększonego zespołu w warszawskim biurze cieszę się na czekające nas wyzwania, służące budowaniu nowych projektów w Polsce, wspieraniu sprawiedliwej transformacji i wzmacnianiu bezpieczeństwa energetycznego Polski - mówi Agata Staniewska - Bolesta, która nowe obowiązki przejęła od pełniącego tę funkcję czasowo, od grudnia 2021 r. Sørena Westergaarda Jensena. 

Søren Westergaard Jensen skupi się nad rozwijaniem Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, który powstaje w ramach partnerstwa Ørsted z Polską Grupą Energetyczną. Jest to największy projekt w polskiej części Morza Bałtyckiego, realizowany w dwóch fazach - Baltica 3 i Baltica 2 o łącznej mocy do 2,5 GW. Oprócz partnerstwa z PGE, Ørsted wraz z kolejną polską spółką energetyczną - firmą ZE PAK ubiega się o przyznanie kolejnych lokalizacji na polskim morzu w toczącym się postępowaniu administracyjnym. 

Więcej o dyrektor zarządzającej Offshore w Ørsted Polska
Agata Staniewska - Bolesta jest menedżerką z wieloletnim doświadczeniem i ekspertką w obszarach energii, środowiska i klimatu. Specjalizuje się w analizie otoczenia politycznego i legislacyjnego na poziomie krajowym i europejskim.  Jest związana z Ørsted od czterech lat. Była pierwszą sobą zatrudnioną w obszarze offshore w polskiej spółce duńskiego koncernu. Uczestniczyła m.in. w rozmowach z PGE Baltica w zakresie partnerstwa przy budowie dwóch etapów MFW Baltica, które zakończyły się podpisaniem umowy 6 maja 2021 r. i utworzeniem spółek joint venture z 50 proc. udziałem każdej ze stron. Brała także udział w rozmowach z ZE PAK sfinalizowanych podpisaniem umowy partnerskiej 8 marca 2021 r. 
Przed dołączaniem do Ørsted zajmowała kierownicze stanowiska m.in. w CEC Group oraz Konfederacji Lewiatan. Jest absolwentką Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także kurs w zakresie zmian klimatycznych na Uniwersytecie Melbourne.